עו"ד שלומי פרידמן


רח´ לוחמי הגטאות 15
יהוד

טל´: 03-6959855

פקס: 03-6959295


נייד: 054-2287300


Shlomi@Friedman-Law-Firm.com

 
 
רכישת דירה ראשונה

 שיעור מס רכישה לרוכשי דירות יחידות (כלומר שאין בבעלותם עוד דירות או שהם מתכוונים למכור את דירתם הקודמת) 
עומד על סכום אפס ש"ח ברכישת דירה של עד 1,747,865 ש"ח.
מעבר לכך המדרגות "מטפסות" בהתחלה 3.5% ואח"כ 5%.

בימ"ש תביעות קטנות
רבים מהאזרחים פונים לבתי המשפט לתביעות קטנות. ראוי לדעת כי חל איסור חמור על עו"ד להופיע מולכם. אם הגעתם לבימ"ש לתביעות קטנות ומצאתם שמולכם מייצג את הצד השני עו"ד, בקשו מיידית מהשופט למנוע זאת.
בר"ע 5711/08, רשל פרטוק נ´ סול תורג´מן בע"מ

רכישת דירה בנישואין שניים - "פרק ב'"
כאשר בני זוג רוכשים דירה כשמדובר ב"פרק ב´" ייתכן שלאחד מבנה"ז יש דירה מנישואין קודמים ולשני אין. במקרה כזה, אם ירכוש הזוג דירה יחדיו, יאבדו שניהם את מדרגת מס הרכישה הראשונה של 0% כיוון שייחשב כאילו מדובר בדירה שניה של שניהם. ואולם, אם יש לבני הזוג הסכם יחסי ממון שקובע שהדירה מלפני הנישואין אינה רכוש משותף, יזכה בן הזוג שאין ברשותו דירה במדרגת 0% של מס רכישה.
ע"א 3185/03, מנהל מס שבח נ´ פלם

מכירת/רכישת דירה

לעולם, אבל פשוט לעולם, אל תחתמו על זכרון דברים לפני שפניתם לעורך הדין ופרסתם בפניו את כלל העובדות. כדי להמחיש עד כמה חשוב לקבל את היעוץ המשפטי לפני עשיית העיסקה, יודגש כי שלטונות המס עשויים לחייב אדם במס גבוה גם אם חתם על זכרון דברים בלבד!

השכרת דירה

החוקים בישראל מיטיבים עם שוכרים, כך שאם השכרתם דירה לשוכר "רע" יהיה קשה לכם מאוד לפנותו מדירתכם (שלכם!!) אף אם הפסיק לשלם את דמי השכירות. לכן מוצע כי השכרת דירה תבוצע אך ורק לאחר שחתמתם על חוזה שערך עורך דין מטעמכם (ובשום אופן לא על "חוזה סטנדרטי" או "חוזה מכולת") ורק אחרי שתקבלו את הבטחונות המתאימים תוכלו "לישון בשקט בלילה שאחרי ההשכרה".
לאחרונה חוקק חוק המאפשר לפצל בין תביעת פינויו של שוכר סורר (מהדירה שאותה שכר) שאינו עומד בחיוביו לבין תביעת חוב שכר הדירה שלו דבר המאפשר פינוי מהיר מאוד.

שכר דירה חייב במס אם הוא מעל כ-4,700 ש"ח! ניתן לשלם 10% מס מידי חודש ובכך להוריד את מס הכנסה מהראש שלך...

חובות משכנתא ו/או כינוס נכסים

אם קיבלתם התראה על אי תשלום ו/או פיגורים בתשלום המשכנתא יש לפנות מיידית לעורך דין מטעמכם! כל עיכוב בפניה עלול להביא לתשלומים רבים ומיותרים. ביולי 2002 יצאו תקנות חדשות המגינות על נוטלי משכנתאות וראוי לקבל יעוץ משפטי כדי לדעת ולהתגונן כיאות בפני תביעות פינוי (מדירתכם) בגין אי תשלום.

יחידות נופש

אם חתמתם חוזה לרכישת יחידת נופש הרי שגם אם שילמתם את מלוא סכום הרכישה, ניתן לבטל עיסקה זו בתוך 14 ימים מיום הרכישה. פנו לאלתר למשרד ונסייע לכם לבטל העיסקה ולקבל את כספכם חזרה.שילחו e-mail, ציינו את התחום בו אתם מבקשים לקבל "טיפ" ותוך שבוע תקבלו למייל שלכם, "טיפ" מבית מדרשם של פרידמן ושות´!
>>> לקבלת טיפים נוספים לחץ כאן
 
 

עמוד הבית | על המשרד | תחומי עיסוק | טיפים | מאמרים - עתונות | צוות המשרד | נכסים למכירה | צור קשר